Podium premiéra E-MEGAvalanche

Poslední dny jsem hodně ve smyku, jezdím ze závodu na závod a toho času udělat nějaký ten report moc není.

Poté, co jsem na čtvrtém závodě E-EDR ve Francouzkém Combloux skončil na 24. místě a celkově jsem se ve svěťáku posunul do TOP 20, tak jsem hned přijal dalším velkou výzvu – MEGAvalanche! 

Týden skvělého ježdění se Standou Sehnalem v parku Alpe D’Huez a tréninku na Megu. Byla to premiéra, takže jsem z toho byl lehce vystresovaný, hlavně z první části, kde se jelo na sněhu, respektive ledu. Na tom e-biku to bylo fakt šílený a měl jsem hnědo v gatích.

Kvalifikace: 
Celkově bylo na startu přes 150 typů na e-biku. Kvalifikaci jsme jeli po dvou skupinách. Kvalda startovala z jiného kopce, nikoliv z ledovce. Sice jsem měl na startu první lajnu, ale totálně jsem zachrápal. První skupina rychlíků mi odletěla a já se trápil rozbředlým sněhem za nimi. Zatímco v před sebou jsem nikoho neviděl, po první části trailu jsem ani za sebou nikoho neviděl. Jel jsem sám až do cíle na pátém místě – sice to byla nuda, ale i tak jsem byl dobře v komatu. 5. místo znamenalo první lajnu na sobotní závod. 
Video z kvalifikace here: 

 

Main Event:
Ráno vstávačka v 5:15, o hodinu později už jsem byl v řadě na lanovku. Start hlavního závodu byl kvůli špatnému počasí a větru z 2800 m.n.m. tedy ze stejného místa jako kvalifikace. Bohužel z Pic Blanc 3300 m.n.m. se jet nemohlo. Na jednu stranu mě mrzí, že jsem přišel o ten pravý zážitek. Na straně druhý pro mě z výsledkového hlediska lepší.

Ve finále už se mi start celkem povedl, ale doplatil jsem na venkovní pozici, resp. z obou rund jsem byl v kvalifikaci až desátý a tudíž ne úplně výhodná pozice na startu. 5 minut před startem začalo brutálně pršet a bylo jasný, že tohle bude dlouhý, prochcaný a těžký race. Do prvního sněhu jsem vjížděl na 5. místě, trošku jsem to tam po*ebal a vyjížděl jsem na 7-8. pozici. Užmjsem byl tak prošitej, že jsem před nájezdem do trailu nestihl předjíždět a kluci mě tam pěkně brzdili. Dalších cca 20 sekund na vedoucí skupinku jsem ztratil. Ale předjíždění na trailu byla zábava hahah… Do nejnáročnějšího stoupání jsem si za sebou přivezl 2 závodníky, ty jsem vytáhl na kopec a z háku mě předjeli nahoře na rovice. Pak začala ta pravá zábava a totál MX v naleštěným tobogánu to bylo jak na ledu. Před cílem jsem předjel Absalona a byl chvílí 4. a stahoval Pomba na 3. místě. Když už jsem mu byl za zády, ve výjezdu N. Quere na boost mě předjel asi tak třicítkou a já jen čumel. Z kopce jel zase chcanu až jsem kvůli němu vyletěl před cílem z trati ze srázu. Ale i tak sem udržel 5. místo a bylo to fakt MEGAzážitek a beru to! Bohužel úplný závěr už nebyl na videu, ale skoro celou finálovou jizdu si užijte tady: 

 

Díky všem za podporu. Tento víkend další kolo E-EDR ve Švýcarsku Aletsch Glacier.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *